TARIM VE HAYVANCILIK ALANLARINDA GÖREVLİ ATÖLYE ŞEFLERİNE YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİM ANTALYA’DA BAŞLADI

İşyurtları Kurumu 2022 Eğitim Planı kapsamında yer alan atölye şeflerine yönelik hizmet içi eğitim programı Antalya’da başladı.

28 Mart 2022 tarihinde Manavgat Clup Calimera Serra Palace’de düzenlenen açılış töreniyle başlayan ve iş sağlığı ve güvenliği, hijyen ve sanitasyon, bitki ve hayvan yetiştiriciliği, yem bilgisi, hayvan sağlığı, kurumsal kimlik ve imaj yönetimi ve maliyet muhasebesi derslerinin yer aldığı programa, tarım ve hayvancılık alanlarında görev yapan toplam 90 atölye şefi katılıyor.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan; İşyurtları Kurumu tanıtım filmlerinin izlenmesi ve İşyurtları Kurumu Başkanı İhsan Özgür Çetin’in açılış konuşması ile devam eden açılış töreni, ders programının ve öğretim görevlilerinin tanıtımının ardından sona erdi. Törende konuşan Başkan Sayın İhsan Özgür Çetin, “İşyurtlarında yürütülen çalışmalar esas itibarıyla bir mesleğin öğrenilmesinde en etkili yol olan “üreterek öğrenme” yöntemiyle yapılmaktadır. Zira mesleki bilgi ve beceri ancak işbaşında çalışarak ve üreterek öğrenildiğinde kalıcı olur. Biz bugün işyurtları olarak işbaşında eğitim modelinin en önemli temsilcilerinden biri olduğumuzu gururla söyleyebilecek bir noktaya varmış durumdayız. Özellikle tarım ve hayvancılık alanlarında ülkemizin işbaşında eğitim yapan en büyük kurumu durumdayız. Özellikle tüm dünyayı derinden etkileyen pandemi koşullarında göstermiş olduğunuz özveri takdire şayandır. Tabi bu başarıda iş birliği yaptığımız diğer kurumların da önemli katkısı vardır. Özellikle Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, birlikte uyumlu bir şekilde çalıştığımız en önemli paydaşımızdır. Bunun dışında Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve diğer birçok kurumlarla önemli iş birlikleri gerçekleştiriyoruz.” diye başladığı konuşmasını, “Sizlerin ne derece zor koşullarda çalıştığınızı, mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca çaba gösterdiğinizi biliyoruz. Merkezde bizlerin, taşrada sizlerin çalışmalarıyla Kurumumuz, kuruluş Kanununda belirten amaçları hakkıyla gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu noktada sizlere çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” diyerek tamamladı.

4 gün sürecek program, 31 Mart 2022 tarihinde yapılacak değerlendirme toplantısının ardından sona erecek.

 

Fotoğraflar