Saymanlara Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı Antalya’da Gerçekleştirildi

İşyurtları Kurumu tarafından 2022 yılında göreve başlayan saymanlara yönelik  05 - 08 Kasım tarihleri arasında planlanan hizmet içi eğitim programı, 5 Kasım 2022 tarihinde ATGV Antalya Eğitim ve Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.

Törene İşyurtları Kurumu Başkanı Hüsnü Gezginci, Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Güllü, İşyurtları Kurumu Tetkik Hakimleri Cihan İdiz ve Enes Polat, Başkontrolör Vedat Erkal, İşyurtları Kurumu şube müdürleri, Antalya’da bulunan işyurdu müdürlüklerinin yöneticileri ve saymanlar katıldı.

Başkan Hüsnü Gezginci, açılış töreninde  katılımcıları selamlayarak başlamış olduğu konuşmasında, bulunduğu kurumu hep ileriye taşıyacak, yeni kapılar, yeni çığırlar açacak şekilde çok çalışılması gerektiğini vurguladı. Başkan Hüsnü Gezginci konuşmanın devamında; “İşyurtları Kurumu olarak amacımız da, hükümlülere bir meslek ve sanat öğretmek suretiyle onları tahliye sonrası yaşamlarına hazırlamaktır. Zira modern infaz sistemimiz, suçluyu cezalandırmak yerine onun suç işlemesine neden olan etkenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik “iyileştirme” temelli bir sisteme dayanmaktadır. Sizler bu bağlamda Ülkemiz için çok önemli çalışmalar yapan bir kurumun temsilcileri olarak yıllardır birçok başarıya imza atıyorsunuz. Bu noktada sizleri tebrik etmek istiyorum. Bundan sonra da hep birlikte daha güzel işler başaracağımıza olan inancım tamdır. Bu başarıyı tüm işyurdu çalışanlarının özverili çalışmalarına borçluyuz. Buradan bu başarıda emeği olan tüm işyurdu yönetici ve personeline şükranlarımı sunuyor, burada 4 gün sürecek bu eğitimin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Muhasebe uygulamaları, maliyet muhasebesi, kar payı ve konsinye uygulamaları, bütçe yönetimi, işyurdu vergi uygulamaları, işyurdu satış sistemi derslerinin yer aldığı 4 gün süreli ve 23 saatlik eğitim programı, 8 Kasım 2022 tarihinde yapılacak değerlendirme toplantısıyla sona erecek.

Fotoğraflar