SAYMANLARA VE MUHASEBE MEMURLARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI ANTALYA’DA BAŞLADI
İşyurdu müdürlüklerinde görevli saymanlara ve muhasebe memurlarına yönelik hizmet içi eğitim programı Antalya İli Manavgat İlçesinde 7 Mart 2022 tarihinde yapılan açılış töreni ile başladı.

Üç grup halinde ve toplam 625 işyurdu personelinin katılacağı programın açılış töreninde İşyurtları Kurumu Başkanı İhsan Özgür Çetin, Manavgat Cumhuriyet Savcısı Veli Gündüz, programda görevli öğretim görevlileri ve diğer katılımcılar hazır bulundu.

Törende bir konuşma yapan Başkan İhsan Özgür Çetin, “İşyurtları Kurumu son dönemde önemli bir değişim ve dönüşüm sürecine girdi. En büyük değişim ise bakış açısında yaşanıyor. Kurulduğundan bu yana üretim temelli bir anlayışla faaliyet gösteren işyurtları son birkaç yıldır gerçek kuruluş amacı olan eğitim ve iyileştirme temelli bir anlayışı benimsedi. Bizlerin asıl amacı hükümlüleri yeniden toplumla bütünleşecek bir donanıma kavuşturmak, böylece yeniden suç işlemelerini bir nebze de olsa önlemektir. Son dönemde ulaşmaya çalıştığımız en önemli hedeflerden biri hükümlü ve tutuklulara verilen işbaşı eğitimin kalitesini artırmaktır. Bu amaçla atölyelerimizi mesleki eğitim çalışmalarını etkin olarak yürütecek şekilde yeniden yapılandırmaya, eğitim alan hükümlü ve tutukluları belgelendirmeye ve onları tahliyelerinden sonraki yaşamlarına uyum sağlayacak şekilde yetiştirmeye yönelik çabalarımızı artırıyoruz. Bunun için de başta Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü olmak üzere birçok kurum ve kuruluş ile iş birliği yapmaktayız. Mesleki eğitim merkezlerinin kurulması, öğrenci kayıtları, sınavlar ve belgelendirme çalışmaları ve diğer işyurdu faaliyetleri kapsamında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğümüz ile çok iyi bir diyalog içerisindeyiz. Aynı amaçla faaliyet gösteren iki kurum olarak gayet uyumlu bir şekilde çalışıyoruz.” diyerek işyurtlarının üstlendiği misyonu ve yaşanan değişimi ifade etti. Ardından pandemi sürecinde yaşanan zorluklara değinen Çetin, “Bu pandemi döneminde sizlerin özverisi ve fedakârlığı sayesinde işyurtları çok önemli çalışmalara imza atmaya ve büyümeye devam etti. Bu önemli çalışmaları yapan sizlere ve tüm işyurdu çalışanlarına buradan şükranlarımızı iletmek istiyorum.” dedi.

Her bir grup için 5 gün olarak planlanan ve içerisinde Kamu İhale ve Tedarik Süreçleri, Sigorta Uygulamaları, İşyurdu Genel Muhasebe Uygulamaları, Maliyet Muhasebesi, Mesleki Eğitim, İşyurdu Satış Sistemi, Performans Göstergeleri ve Bütçe derslerinin yer aldığı eğitim programı 25 Mart 2022 tarihinde sona erecek.

 
Fotoğraflar