KONSİNYE SEKTÖREL TECRÜBE TOPLANTILARININ İLKİ KOCAELİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Konsinye satış sistemine yönelik bilgi ve sektörel tecrübe paylaşımı konusunda 07-09 Şubat 2020 tarihleri arasında Kocaeli’nde gerçekleştirilecek ve üç gün sürecek programın açılış töreni 07.02.2020 tarihinde yapıldı.


Gebze ilçesinde gerçekleşen sektörel tecrübe toplantılarının ilkine çeşitli işyurdu müdürlüklerinde görevli 60 personel katıldı. Tüm işyurdu müdürlüklerinde konsinye birimlerinde görevli personelin gruplar halinde farklı tarihlerde katılımının gerçekleştirileceği programın açılış törenine İşyurtları Kurumu Tetkik Hâkimi Fettah Çavuş, İşyurtları Kurumu personeli, işyurdu müdürlüklerinde görevli personel ile üretici ve konsinyatör firma temsilcileri katıldı.
 

Açılış töreninde konuşan Hâkim Fettah Çavuş tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Yaklaşık iki yıldır uygulanan Konsinye sistemi bugün bambaşka bir noktaya gelmiş durumdadır. Bu sitem hem doğrudan temin yönteminin risklerini ve handikaplarını geride bırakmak hem de ürün güvenliği, saklama, depolama ve maliyet konularında özel sektör tecrübelerinden yararlanmak amacıyla bu sistemi geliştirmeye çalışıyoruz. Bu noktada bir yandan konsinye konusunda mevzuatlar düzenliyor bir yandan da siz değerli personelimize eğitimler vererek desteklemeye gayret gösteriyoruz. Buna ilişkin geliştirilmekte olan yazılımlar da sisteme önemli katkılar sunmaktadır. Bu yıl Nisan ayı başında tüm kurumlarımızın bu yazılımı kullanmaya başlamasını hedefliyoruz. Bu programda bizlerle iş birliği yapan firma yetkililerine, değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, bu programın hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” 
 

Fotoğraflar