KIRGIZ CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI CEZA İNFAZ HİZMETİ İLE TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI İŞYURTLARI KURUMU ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kırgız Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Hizmeti İle Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı İşyurtları Kurumu cezayı infaz sistemlerinin üretim potansiyellerinin geliştirilmesi alanında iş birliğinin tesis edilmesi gerektiğini dikkate alarak 15.08.2022 tarihinde İşyurtları Kurumunda yapılan törenle iş birliği Protokolü imzaladı.

Protokolü İşyurtları Kurumu Başkanı İhsan Özgür Çetin ile Kırgız Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Ceza Hizmetinin Başkanı Egemberdiev Askat Raimjanovich imzaladı. Törene İşyurtları Kurumundan; İşyurtları Kurumu Başkanı İhsan Özgür Çetin; Kırgız Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Ceza Hizmetinin Başkanı Egemberdiev Askat Raimjanovich Tetkik Hakimi Fettah Çavuş; Ceza Tevfikevleri Genel Müdürlüğünden Tetkik Hakimi Soner Akkuş; Başkontrolör Çağdaş Yurt, İşyurtlari kurumu temsilcileri ve Kırgızistan Cumhuriyeti Adalet Bakanlığından Ceza İnfaz Hizmetinin Ana Karargahının Başkanı Kaligulov Baatirbek Tobekelovic; 44. Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Abdildaev Tinctikbek Abdildaevic; Ceza İnfaz Hizmetinin Uluslararası Bölüm Başkanı Saipov Abdimitalib Abdimajitovic; Bişkek Avrupa Güvenlik Teşkilatı Program Ofisinin Temsilcisi Bazarkulova Aynura katıldı.

İmza töreninde ilk konuşmayı yapan İşyurtları Kurumu Başkanı Sayın İhsan Özgür Çetin, “İşyurtlarının hükümlülere bir meslek ve sanat öğretmek suretiyle onları tahliye sonrası yaşamlarına hazırlamak olduğunu belirterek, “Sizlerin de ülkemizde misafir kaldığı süre içerisinde ziyaretlerinizde göreceğiniz üzere; işyurdu müdürlüklerinde gerçekleştirdiğimiz üretim temelli mesleki eğitiminin en önemli özelliği, üretim yaparken meslek öğreten bir çalışma olmasıdır. Ortak hedefler doğrultusunda; bilgilerimizi, tecrübelerimizi paylaşarak büyüyebileceğimiz inancıyla hazırlamış olduğumuz ve bugün imzalayacağımız Protokolün, kardeş iki ülke tarafından sürdürülen iş birliğini geliştireceğine ve daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Bu İş Birliği Protokolünün devletlerimize ve kurumlarımıza hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Ardından Kırgız Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Ceza Hizmetinin Başkanı Egemberdiev Askat Raimjanovich de İşyurtları Kurumunun çalışmalarından çok etkilendiklerini, aynı faaliyetleri kendi ülkelerinde de uygulamak istediklerini ve kaldıkları süre boyunca gördükleri misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Protokol, imza töreninden sonra Bakan Yardımcısı Sayın Akın Gürlek’i ziyaret ardından İşyurtları satış mağazası ziyareti ile sona erdi.

 

Fotoğraflar