İŞYURTLARINDAN “2. ULUSLARARASI COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ”NE KATILIM

19-21 Eylül 2019 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası Kongre Salonunda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan tarafından açılışı yapılan II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesine Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası Genel Sekreteri Ahmet Güran, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Başkanı Murat Atan ile Tetkik Hakimi Murat Şaşı katıldı.

Türkiye’de coğrafi işaretler konusundaki en prestijli, en değerli ve en kapsamlı organizasyon olan II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesine 18 farklı ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğünde üretilen başta Kütahya Çinisi, Antep Baklavası, Gaziantep Sedef İşlemeciliği, Oltu Taşı, Van Savatlı Gümüş İşlemeciliği olmak üzere 18 farklı coğrafi işaretli ürün ile kurumsal katılım sağlandı.

Yöresel ürünlerin bir markaya dönüştürülmesi ile bu ürünlerin, kültürel ve ticari anlamda yeniden doğuşlarına İşyurtları Kurumu olarak destek verildiğinin gösterildiği zirvede, ceza infaz kurumlarındaki işyurtları yönelik farkındalık oluşturulması amaçlandı.

 

Fotoğraflar