İŞYURTLARINDAN YENİ ALANLARDA MESLEK EDİNDİRME PROJESİ KAPSAMINDA BİR İLK

Türkiye genelinde yaygın bir şekilde kullanılan asansör sistemlerinin bakım ve onarımını yapan nitelikli personel sayısında açık yaşanmaktadır. Bu alanda işyurdu faaliyetleri olarak hükümlülere meslek edindirme ve sektörde yaşanan ara eleman sıkıntısına cevap verebilmek amacıyla İşyurtları Daire Başkanlığı tarafından pilot bölge olarak Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü’nde asansör bakım ve onarımı işkolu açmak üzere çalışmalar yapılmaktadır.

Bu kapsamda Etimesgut Halk Eğitim Merkezi ile yapılan protokolle Güvercinlik Şehit Hasan Gülhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Elektrik Elektronik Öğretmeni Ergin HİÇYILMAZ ile Elektronik Öğretmeni Anıl ŞENOL tarafından asansör bakım ve onarım eğitimi 04/10/2018 tarihi itibarı ile verilmeye başlandı.

2 Makina Mühendisi, 1 Elektrik Teknisyeni, 1 Bilgisayar Teknisyeni ile 15 hükümlünün katıldığı asansör bakım onarım eğitimleri haftada 2 gün 10'ar saat olmak üzere toplamda 355 saat eğitim verilecektir. Eğitimin sonunda kursiyerlerimiz asansör bakım onarımı yardımcı eleman kurs belgesi alarak, Adalet Bakanlığı binalarında asansör bakımı ve onarımı konusunda tecrübe kazanıp tahliyeleri sonrasında özel sektörde iş bulabilmeleri hedeflenmektedir.

Fotoğraflar