İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı 9 Eylül 2023 Tarihinde Bartın'ın Tarihi İlçesi Amasra’da Kapılarını Açıyor
Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumunun öncülüğünde, ceza infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlülere verilen mesleki eğitimler neticesinde ortaya çıkan ürünlerin sergileneceği “Ürün ve El Sanatları Fuarı”, 9 Eylül 2023'te Bartın'ın tarihi ilçesi Amasra'da kapılarını açacak.

Amasra'da bir ilk olma özelliği taşıyan bu etkinlik, 9 Eylül 2023'te saat 13:00'te başlayacak ve 14 Eylül 2023 tarihine kadar her gün 13.00 – 22.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. İşyurtları Kurumu, bu özel organizasyonun tüm aşamalarını; reklamından tanıtımına, stant kurulumundan lojistik işlemlerine kadar büyük bir titizlikle yürütecek. Etkinlikte, 30 İşyurdu Müdürlüğüne bağlı tutuklu ve hükümlülerin el emeğiyle hazırladığı mobilyadan tekstile, hediyelik eşyalardan gıda ürünlerine ve ahşaptan deriye kadar geniş ürün yelpazesi Amasra Cumhuriyet Meydanında beğeniye sunulacak.

Bu etkileyici organizasyonun ardında, ceza infaz kurumlarında gerçekleşen eğitim faaliyetlerini kamuoyuna tanıtmak ve hükümlü ile tutukluların topluma katkıda bulunan bireyler olarak yeniden sosyal hayata kazandırılmasını teşvik etmekle birlikte; düzenlenecek olan bu fuar dünyaya örnek olabilecek bir yaklaşım ve toplumsal farkındalık yaratma çabasını temsil etmektedir.