İŞYURTLARI ÜRÜN VE EL SANATLARI FUARI 25 HAZİRAN 2019 TARİHİNDE MANİSA’DA AÇILIYOR

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından her yıl Türkiye genelinde farklı illerde İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarları düzenlenmektedir. Bu yılın ikinci fuarı 25 - 30 Haziran 2019 tarihleri arasında Manisa ili Valilik önü Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecektir.

Fuarın açılış programı 25 Haziran 2019 tarihinde saat 16.00'da yapılacak olup, fuar 6 gün süreyle ziyarete açık kalacaktır.

62 farklı ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğünün katılacağı fuarda, bu kurumlarda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretimi yapılan ; gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecek ve satışı yapılacaktır. Bunun yanı sıra ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik kapsamında bulunan hükümlülere yönelik, yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir.

Dünyaya örnek nitelikte olan bu organizasyonlardaki temel amaç; ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, ayrıca ilgili kurum ve kuruluşlar arasında sürdürülen işbirliğini güçlendirerek hükümlü ve tutukluları cezanın infazından sonra topluma yararlı bireyler olarak sosyal hayata geri kazandırmaktır.