İŞYURTLARI ÜRÜN VE EL SANATLARI FUARI 17 NİSANDA MALATYA’DA AÇILIYOR

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından her yıl Türkiye genelindeki değişik illerde düzenlenen “İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı”nın bu yıl ilki Malatya ilinde 17 – 23 Nisan 2019 tarihleri arasında Malatya Valilik önü Kapalı Çarşı üstündeki alanda gerçekleştirilecektir.

Fuarın açılış programı 17 Nisan 2019 tarihinde saat 14:00'te yapılacak olup, fuar 7 gün süreyle, 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyarete açık kalacaktır.

Fuarda 58 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecek ve satışı yapılacaktır. Bunun yanı sıra ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik kapsamında bulunan hükümlülere yönelik yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir.

Dünyaya örnek olan bu organizasyonlardaki temel amaç; ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen temel eğitim ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, ayrıca ilgili kurum ve kuruluşlarla sürdürülen işbirliğini güçlendirerek hükümlü ve tutukluları cezanın infazından sonra topluma yararlı birey olarak sosyal hayata geri kazandırılmaktadır.

 

Fotoğraflar