İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı 1 Haziran’da Alanya’da Açılıyor
Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, “İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuar”larının amacı; işyurdu atölye ve tesislerinde hükümlü ve tutuklulara yönelik gerçekleştirilen işbaşı mesleki eğitimler sonucunda üretilen yerli ve milli ürünlerinin satış ve pazarlanmasının yapılmasıdır.

Bu yıl ikincisi Alanya Şelale Meydanı’nda düzenlenecek olan “İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı”nın açılışı 01 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 14:00’de gerçekleştirilecektir. 46 Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünün katılacağı ve Alanya ilçesinde ilk kez kurulacak olan fuarda, hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstile; gümüş işlemeciliğinden ahşap hediyelik eşyaya ve mobilyadan deri ürünlerine kadar yüzlerce çeşit ürün halkın beğenisine sunulacaktır.  

Fuar görevlileri, stantlarının üretimi, kurulumu ve tüm teknik altyapı çalışmaları işyurdu müdürlükleri tarafından sağlanmaktadır. Fuar 01 – 05 Haziran 2024 tarihleri, saat 14:00 – 22:00 arasında ziyaret edilebilecektir.