İŞYURTLARI TARAFINDAN ÜRETİLEN ÖZEL EĞİTİM MATERYALLERİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA TESLİM EDİLDİ
9 Mayıs 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince Bolu Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde üretimine başlanan özel eğitim materyalleri imalatı işi tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığına teslim edildi.

1 atölye şefi 12 kurum personeli ve 60 hükümlüden oluşan çalışma ekibinin altı aylık sürede tamamladığı 70.400 adet eğitim materyali, toplam 30 farklı çeşitten ve beş milyon dört yüz bin parçadan oluşuyor.     

Tutuklu ve hükümlülerin birer meslek veya sanat öğrenmesi için faaliyet gösteren işyurtları, onları bu tür projelere de dahil etmek suretiyle onlara sosyal sorumluluk bilinci aşılamaya çalışıyor. Tamamen doğal, insan sağlığına zararlı olmayan ve tamamen yerli ürünler kullanılarak işyurtlarında imal edilen bu materyaller, özel eğitim gereksinimi bulunan öğrencilerin eğitimine katkı sağlaması bakımından oldukça önem taşıyor.  

Kültürel mirası koruma ve gelecek nesillere aktarma konusundaki hassasiyetini unutulmaya yüz tutmuş meslekleri canlandırma çalışmalarıyla, geleneksel ürün ve coğrafi işaretler konusundaki girişimleriyle gösteren İşyurtları Kurumu, sosyal sorumluluk kapsamında yaptığı bu tür faaliyetlerle de hükümlülerin yeniden kazandırılma çalışmalarının artan niteliğini ortaya koyuyor.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK İstanbul Küçükçekmece Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulunun açılışında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve değerli eşlerine yaptıkları sunumda, üretilen bu materyallerin işyurtlarında üretildiğini belirterek Kurumumuzu onurlandırdı.

 
Fotoğraflar