İŞYURTLARI TARAFINDAN SU SONDAJI EĞİTİMİNDE BAŞARILI OLAN HÜKÜMLÜLERE, SERTİFİKALARI TÖRENLE VERİLDİ

Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan "İşyurdu Çalışmalarının Desteklenmesi Konusunda İş Birliği Protokolü" kapsamında İzmir Foça Ceza İnfaz Kurumunda bulunan 10 hükümlü ve 2 personele yönelik gerçekleştirilen teorik ve uygulamalı su sondaj eğitimine katılanlara sertifikaları 11 Haziran 2021 tarihinde Foça Açık Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleştirilen törenle verildi.
Eğitim kapsamında; öncelikle teorik olarak kuyu yeri seçimi, şantiye düzeni, yeraltı suları mevzuatı, sondaj yöntemleri, kuyu inşa işlemleri, numune alma yöntemleri, genel jeoloji, sondaj ekipmanları, makine ve pompa bilgisi anlatılmış daha sonra ise 300 m derinliğinde bir kuyu açılarak kuyu inşasındaki tüm işlemler uygulamalı olarak anlatılmıştır.

İdare Memuru Özge İldem’in sunumuyla, Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene; DSİ Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanı Dr. Ayhan Koçbay, Foça Açık Cezaevi Müdürü Murat Yılmaz, Kurum 2 inci Müdürleri Yaşar Karataş, Süleyman Topdemir, Halit Serdar Biçer,  DSİ İzmir Bölge Md. Yrd. Abdul Kasım Sarımehmet, DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Bşk. Yrd. İsmet Kızıltepe, Su Sondaj Şb. Md. Salih Gürel ÜNSAL, İzmir Jeoteknik Hizmetler ve YAS Şb. Md. Adem Sömer, İzmir Sondaj Şb. Md. Ertan Kazanasmaz ve ilgili personel katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından günün ve konunun önemini belirten konuşmaların yapılması ve sertifikaların dağıtılması ile tören tamamlandı.

 

Fotoğraflar