İŞYURTLARI PERSONELİNE GIDA GÜVENLİĞİ VE HİJYEN EĞİTİMİ
İşyurtları bünyesinde faaliyet gösteren gıda üretimi ve sunumu çalışmalarında, hammaddenin temininden lojistiğine; atölye veya üretim tesisine getirilmesinden tüketicilerin ürünü tüketmesi aşamasına kadar tüm süreçlerde gıda güvenliği en önemli kalite kriteridir. Gıda güvenliğinin sağlanması için gıda hijyeni, üretim tesislerinin hijyenik tasarımı ve yapılandırılması, alet ve ekipmanların sıhhi dizayn prensibine göre yerleştirilmesi ve personel hijyeni gibi süreçlerin de profesyonel olarak yönetilmesi hayati önem taşımaktadır.
Bu kapsamda, işyurtları atölye ve tesislerimizde gıda güvenliğini sağlama konusundaki tüm etkinliklerin doğru bir şekilde ve sistematik olarak uygulanması için hem kurum personeline hem de hükümlülere, İşyurtları Kurumu ile Eczacıbaşı Profesyonel arasında 06.03.2019 tarihinde imzalanarak yürürlüğe giren iş birliği protokolü kapsamında Eczacıbaşı Akademi tarafından verilmesi planlanan eğitimin ilk ayağı tamamlandı.
İşyurtları müdürlükleri bünyesinde faaliyet gösteren restoran, kantin, satış mağazası, gıda işleme tesisleri ile et ve süt ürünleri üretim tesislerinde görevli personele Eczacıbaşı Akademi tarafından gıda güvenliği ve hijyen konusunda eğitim verildi. Uzaktan eğitim yöntemiyle yapılan eğitime 57 işyurdu personeli katıldı. İkinci bölümü şubat ayı içinde yapılması planlanan eğitimler daha sonraki süreçte bu alanda iş başında eğitim kapsamında çalıştırılan hükümlülere uygulanacak.

 
Fotoğraflar