İŞYURTLARI KURUMUNDAN MODERN HAYVANCILIK TESİSLERİ
İşyurtları Kurumu tarafından Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü hayvancılık iş kolu bünyesinde yapımı planlanan ve yatırım programına alınan toplam 1.000 başlık damızlık süt sığırcılığı entegre tesisinin 250 başlık bölümünün yapımı tamamlandı ve tesise ait 1.905 m2  kapalı, 2.936 m2  açık alana sahip 250 başlık ilk besi ahırı, alınan 141 adet hayvanla birlikte faaliyete geçirildi.

Proje kapsamında geriye kalan ahırlar, doğumhane, sağımhane, buzağı kulübeleri, yem depoları, gübre çukuru gibi diğer binaların önümüzdeki 2 yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Bu entegre tesislerden elde edilen doğal ve kaliteli et ve süt ürünleri gibi hayvansal gıdalar, kurum işyurdu bünyesinde faaliyet gösteren restoran ve kafeterya iş kollarının ihtiyacına binaen işlenerek tüketilecek, ayrıca halka açık satış mağazası aracılığıyla satışa sunulacak.

Tam olarak bitirildiğinde aynı anda 100 hükümlü ve tutukluya hayvancılık ve gıda alanında iş başında meslek eğitim verilerek, tahliye sonrası iş bulmaları, kendi işlerini kurmaları ve toplumsal yaşama uyum sağlamalarının kolaylaştırılması hedefleniyor.

 
Fotoğraflar