İşyurtları Kurumu, Ülkemizde İhtiyaç Duyulan Yeni İş Alanlarına Odaklanarak Önemli Projelerini Hayata Geçirmeye Devam Ediyor
İşyurtları Kurumu tarafından hayata geçirilen projelerle, ülkemiz genelinde bulunan ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüklerindeki iş alanları genişletilerek, topluma daha fazla katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde faaliyet gösteren metal atölyesinde üretilen sera modelleri, Kocaeli Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde kurularak ilk kez hayata geçirildi. Bu yenilikçi seraların tamamının, işyurdu müdürlüklerine bağlı metal atölyelerinde üretilerek, ülkemiz genelindeki işyurdu müdürlüklerinde yaygınlaştırılması planlanmaktadır. Özellikle tarımsal üretimi artırmak amacıyla kurulan iki adet 256 m² büyüklüğündeki seralar, sadece tutuklu ve hükümlülere iş başı meslek eğitimi sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda onları daha donanımlı bir şekilde topluma yeniden kazandırmayı hedefliyor.


İşyurtları Kurumunun bu projesi, ülkemize ekonomik katkı sağlamakla birlikte, aynı zamanda sosyal sorumluluk anlayışının güçlü bir örneğini yansıtmaktadır. Tutuklu ve hükümlülerin iş başı eğitimleri aracılığıyla topluma olumlu bir etki sağlanması, kurumun insan odaklı vizyonunu da ön plana çıkarmaktadır.

 
Fotoğraflar