İşyurtları Kurumu tarafından "Kurban Satış ve Kesim Organizasyonu" düzenlenecektir
Bakanlığımız mensuplarına yönelik olarak Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü Büyükbaş ve Küçükbaş işkollarında yetiştirilen %100 yerli besi, 110 adet büyükbaş ve 350 adet küçükbaş kurbanlık satılacaktır.

Başkanlığımız tarafından koordine edilecek olan, kurban kesim organizasyonu Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü Şaşmaz yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

“Kurban Satış ve Kesim Organizasyonu” kapsamında, kesimi planlanan büyükbaş hayvanların canlı kg fiyatı 160,00 TL, küçükbaş hayvanların canlı kg fiyatı ise 150,00 TL olarak belirlenmiştir. Kesim, parçalama, hisseye bölme ve paketleme gibi işlemler için ayrıca herhangi bir ek ücret alınmayacaktır.

Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar Bakanlığımız birimlerine kontenjan dâhilinde verilecektir. Her birime gönderilen talep toplama formlarında birimler kendi sınırlı kontenjanlarını oluşturarak Başkanlığımıza yazı ile bildirimde bulunacaktır.

Büyükbaş kurbanlıklar için gruplar 7 hisseden oluşacaktır. Kurbanlık ağırlıkları yaklaşık 425-585 kg arası değişkenlik gösterecektir. Gruplar Bakanlığımızın birimleri tarafından oluşturulacak olup, değişiklik yapılmayacaktır.

Küçükbaş kurbanlıklar Bakanlığımız birimleri kontenjanı dâhilinde 19 Haziran 2023 tarihinden sonra Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü Şaşmaz yerleşkesinde, kurban sahiplerine oluşturulmuş olan liste dâhilinde satışa sunulacaktır. Ödemeler nakit, kredi kartı ya da EFT/Havale yoluyla gerçekleştirilebilecektir. Küçükbaş kurban kesim saati geliş sırasına göre ödeme esnasında görevlilerce belirlenecektir. Ödemelerde taksitlendirme yapılmayacaktır.

Büyükbaş Kurbanlık ödemeleri ise hisse sahiplerine, ödeme yapacakları tarih ile birlikte SMS olarak ayrıca bildirilecektir. Ödemelerde taksitlendirme yapılmayacaktır.

Hisse sahipleri, Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü Şaşmaz yerleşkesinde büyükbaş kurbanlıklarını bayrama 3 gün kala, küçükbaş kurbanlıklarını ise bayrama 10 gün kala canlı olarak da görebileceklerdir.

Büyükbaş kurbanlıkların kesim sırası ve saatleri kura usulü ile belirlenecek olup,
https://isyurtlari.gov.tr/ internet adresinde ilan edilecektir. Kurbanın küpe numarası, fiyatı, kesim sırası ve saati ilgililerin cep telefonlarına ayrıca kısa mesaj yoluyla bildirilecek olup, verilecek olan link üzerinden yayınlanacaktır.

Tüm kurbanlıkların (büyükbaş ve küçükbaş) kesimi ve mensuplarımıza teslim işlemlerinin, imkânlarımızın kısıtlılığı gözetilerek kurban bayramının birinci günü en geç saat 16:30’a kadar bitirilmesi planlanmaktadır.

Kurban sahiplerinin bayramın 1. günü belirlenen saat aralıklarından yarım saat önce kesim alanında bulunmaları gerekmektedir.