İŞYURTLARI KURUMU TARAFINDAN DÜZENLENEN MUHASEBE YETKİLİSİ EĞİTİMİ ANTALYA’DA BAŞLADI

Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından, muhasebe yetkililerinin mesleki ve kişisel yönlerden geliştirilmesi konulu bir eğitim programı gerçekleştirildi.

Antalya Kemer Mirada Del Mar Otelde 22-26 ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim programının 22 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen açılış törenine Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Murat ATAN, Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali GÜLLÜ, Kemer Cumhuriyet Başsavcı Veli ECİR, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri Tetkik Hakimi Murat ÜNLÜ; öğretim görevlileri ve Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu ilgili birimlerinde görev yapan personel ile 301 ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğünde görevli muhasebe yetkilileri katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreni, açılış konuşmaları ile devam etti. İlk konuşmayı yapan Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Veli ECİR, Kemer ilçesinde İşyurtları Kurumu personelini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, kamu kaynaklarının etkili kullanılması açısından Adalet Bakanlığı İşyurtları Kurumu tarafından böyle bir eğitim yapılmasının son derece önemli olduğunu vurguladı ve eğitim programının hayırlı olmasını temenni etti.

Daha sonra konuşma yapan Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali GÜLLÜ protokolü ve katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında “İşyurtları Kurumunun son dönemde çok önemli çalışmalara imza attığını görüyoruz. Bu çalışmalarda emeği geçen başta Adalet Bakanımız olmak üzere, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumunun yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederim” şeklinde konuştu ve eğitim programının hayırlı olmasını diledi.

Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Murat ATAN da muhasebe yetkililerine işyurtları çalışmalarında çok önemli görevler düştüğünü vurgulayarak başladığı konuşmasına bundan önce yapılan çalışmalar için onlara teşekkür ederek ve göreve yeni başlayan muhasebe yetkililerine de hayırlı olsun dileklerini ileterek devam etti. Ardından yeni muhasebe sistemi ile başta maliyet muhasebesi olmak üzere mali hesapların daha iyi yapılmasını öngördüklerini, pilot olarak başlattıkları e-fatura sistemi ile prosedürün azaltılması ve tasarruf sağlanması konusunda da önemli çalışma başlatıldığını belirtti. Ayrıca konsinye satış yönetmeliğinin oluşturulduğunu ve bu sistemin sayesinde tutuklu ve hükümlülere sunulan ürün yelpazesinin artacağını, bu sistemin malzeme ve ürün alım satım işlemlerinde yeni ve farklı bir anlayış getireceğini vurguladı.

5 gün devam edecek eğitim programı, 26 Ekim 2018 tarihinde sona erecek.

Fotoğraflar