İşyurtları Kurumu Tarafından Deprem Bölgesinde Bulunan Afetzedelere Yardım Amacıyla Battaniye Gönderildi
Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu koordinesinde, ülke genelinde faaliyet gösteren işyurdu müdürlüklerinde bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen temel besin, kuru gıda, hijyen, ısınma ve barınma gibi acil ihtiyaç ürünleri deprem bölgesine ivedilikle ulaştırılmaya başlandı.

Ülkemizde 06.02.2023 tarihinde meydana gelen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük deprem felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 7.6 ve 7.7 büyüklüğündeki depremler, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana illerinde olmak üzere yakın çevre illerde de yıkıma yol açmıştır. Söz konusu deprem bölgelerinde bulunan vatandaşlarımız can ve mal kayıplarına uğramıştır.  Bu acı durum ülkemizde derin üzüntüye ve kedere neden olmuştur. Depremlerden etkilenen vatandaşlarımız için İşyurtları Kurumu tarafından yardım seferberliği başlatılarak işyurdu müdürlükleri de üzerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirmek adına harekete geçmiştir.

Devletimizin tüm olanaklarının seferber edildiği bu zor günlerde, Adalet Bakanlığının talimatıyla İşyurtları Kurumu koordinesinde Uşak E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen 50.000 adet battaniye, 08.02.2023 tarihinde deprem bölgesine gönderilerek bir nebze de olsa depremde zarar gören vatandaşlarımıza yardım eli uzatılmıştır.

Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu olarak deprem bölgesine olan yardımlarımız ihtiyaç doğrultusunda devam edecektir. Kurum olarak her türlü desteği göstermek adına hazır olduğumuzu belirterek, bu zor günleri milletçe sergilediğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma sayesinde en kısa sürede atlatacağımıza inanıyoruz.

 
Fotoğraflar