İşyurtları Kurumu Satış Mağazası Açılış Töreni Yapıldı
Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Ankara İcra Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri bünyesinde İşyurtları Satış Mağazası açıldı.

Ankara İcra Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri binasında bulunan İşyurtları Kurumu Satış Mağazasının açılış törenine İşyurtları Kurumu Başkanı Hüsnü Gezginci, Strateji Geliştirme Başkanı Tahir Hırslı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı İbrahim Çetin, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Banu Demirci Altay, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Çiftçi, Ankara İcra Daireleri Başkanı Nihal Tozlu katıldı.

Ankara İcra Mahkemeleri ve İcra Müdürlüklerinde açılan İşyurtları Satış Mağazası ile birlikte Türkiye genelinde satış mağazası sayısı 75’e ulaşmıştır. Bu satış mağazalarımızda ceza infaz kurumu işyurdu müdürlükleri bünyesinde yürütülen meslek edindirme çalışmaları kapsamında üretilen; gıda, temizlik, kozmetik, hediyelik eşya, mobilya, tekstil ve deri ürünleri başta olmak üzere birçok ürünün satışı yapılmaktadır.

Hükümlülerin meslek edinmeleri amacıyla yürütülen mesleki eğitim çalışmaları sonucu, ülkemizin ihtiyaç duyduğu birçok sektörde, modern üretim teknikleri ve ekipman kullanılarak sağlıklı ve güvenilir koşullarda üretilen ürünlerin satışının yapıldığı satış mağazaları ürün kalitesi ve geniş ürün yelpazesi ile sektörde yerini almıştır.

 
Fotoğraflar