İŞYURTLARI KURUMU BAŞKANLIĞIMIZCA SİNCAN AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU İŞYURDU MÜDÜRLÜĞÜNDE BAŞLATILAN PROJEYE YILIN EN ÇEVRECİ KAMU KURUMU ÖDÜLÜ VERİLDİ
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayesinde hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında; İşyurtları Kurumu tarafından Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda Haziran 2019’da “Kompost Üretim Atölyesi” ve “Ambalaj Atığı Toplama- Ayırma  Atölyesi” olmak üzere 2 (iki) tane geri dönüşüm atölyesi kurulmuş ve faaliyetlerine başlanmasına karar verilmiştir.

Kompost Üretim Atölyemizde bitkisel kökenli atıklar işlenerek organik gübre üretilmektedir. Ambalaj Atığı toplama ve Ayırma Atölyemizde ise kampüsümüzde oluşan ambalaj atıklarının toplanıp gerekli işlemlerden geçirildikten sonra geri kazanım sağlanarak çevrenin korunması amaçlanmaktadır.

İşyurtları Kurumumuz Başkanlığınca “Sıfır Atık Projesi” ilk olarak Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda kurulan atölyelerimizde başlatılmış, bu kampüste görev yapan personel ve hükümlülerimiz gerek yaşam alanlarının korunması, gerek ise daha temiz bir çevreye ulaşma bilinci ile var güçleriyle çalışmaktadırlar.

‘'Sıfır Atık Projesi” kapsamında Ankara Sincan’da başlatılan ve ödüle layık görülen bu çalışmalar İstanbul ve İzmir’de bulunan Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüklerimizde de yaygınlaşarak devam ettirilmektedir.

Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuz yapmış olduğu çevresel çalışmalarının Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından “5 Haziran Dünya Çevre Günü” kapsamında “2020 Yılının En Çevreci Kamu Kurumu” olarak seçilmesiyle İşyurtları Kurumu tarafından kurumumuz öncülüğünde yürütülen bu çalışma ödüllendirilmiştir

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda “2020 Yılının En Çevreci Kamu Kurumu” seçilen Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuza Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Ahmet BEKTAŞ tarafından plaket takdim edilmiştir.

 
Fotoğraflar