İşyurtları Kurumu Başkanı Hüsnü Gezginci ve Beraberindeki Heyet, Ankara Sincan Kampüsünde Bulunan Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüklerine Ziyaret Gerçekleştirdi
Ekim ayı genel değerlendirme toplantısını Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde düzenleyen Başkan Gezginci, toplantıda işyurtlarının hedeflerine ulaşabilmesi için 2023-2024 yıllarının büyük önem taşıdığını, kurumlara gerçekleştirilen saha ziyaretleri ile işyurdu çalışmalarının büyük ivme kazandığını, önümüzdeki dönemlerde işyurtlarında çalışacak hükümlü ve tutukluların sayısının artmasıyla birlikte atıl durumda bulunan ya da ihtiyaca göre gerekli olan yeni işkollarının da büyük bir hızla faaliyete geçirileceğini ifade etti.

Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde yer alan 13 İşyurdu Müdürü ile bir araya gelen Başkan Gezginci, işkollarının işbaşı mesleki eğitimler ile geliştiğini ve bu sayede hükümlü ve tutukluların meslek öğrendiklerini belirterek, İşyurtları Kurumu olarak desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Başkan Gezginci, beraberindeki heyet ile Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki İşyurdu Müdürlüğü atölyelerini yerinde inceleyerek, burada yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Ayrıca, insan odaklı bir yaklaşımın önemini vurgulayarak, hükümlü ve tutukluların topluma yeniden kazandırılması için özverili olunması gerektiğini ve atölyelerde üretilen ürünlerin kalitesinin artışından memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Programına Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi ziyareti ile devam eden Başkan Gezginci, okul yöneticilerinden hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması için her alanda doğru ve gerekli çalışmaların yapılmasını talep etti. Ziyaret sonunda Başkan Gezginci, işyurdu yöneticileri başta olmak üzere tüm personele, gösterdikleri gayret ve çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti.

 
Fotoğraflar