İŞYURTLARI KURUMU ANLAMLI MİSYONUNU MARKALARIYLA PEKİŞTİRİYOR
İşyurtları Kurumu, hükümlü ve tutukluların yeniden topluma kazandırılması konusunda çok önemli çalışmalara imza atmış bir eğitim ve sosyal hizmet kurumu niteliğindedir. Özellikle hükümlü ve tutuklulara yönelik sürdürülen ve Milli eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu, Türkiye İş Kurumu, Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası gibi birçok kurum ve kuruluşla iş birliği halinde sürdürülen iş başı mesleki eğitim çalışmaları ve bu çalışmalar sonucunda ortaya konulan ürünler konusunda toplumda ve kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla İşyurtları Kurumu tarafından çeşitli tanıtım faaliyetleri yürütülmektedir.

Ürün ve el sanatları sergileri, internet sayfalarında ve sosyal medyada yapılan haberler ve paylaşımlar, tanıtım filmleri, kataloglar bu tanıtım faaliyetleri kapsamında yapılan çalışmalar ve hazırlanan materyallerden bazılarıdır. Bunun yanında, üretilen ürünlerin; işyurtlarının misyonunu, kültürünü ve somut işlevini ortaya koyması, taşıdığı anlamla görsel ve işitsel bir bağ kurması için tescilli markalar altında toplanması yönünde bir çalışma yürütülmüş, 2019 yılıyla birlikte bu markaların ürünlerle birlikte kullanılması için çalışmalar başlatılmıştır.

“Adaletten Doğan Güç” sloganıyla “Advem” çatı markası altında toplanan markalardan tescil işlemleri tamamlanan gıda ürünleri için “Elban”; deri ürünleri için “Mimderi”; tekstil ürünleri için “Ademoda”; mobilya ve demir ürünleri için “Adnora”; sosyal tesis işletmeciliği için “Adeko” markaları yakın zamanda halkımızın hizmetine sunulacaktır.

 
Fotoğraflar