İŞYURTLARI KURUMU 2018 YILI KURBAN ORGANİZASYONU TAMAMLANDI

İşyurtları Kurumunca, yaklaşık 17 yıldır düzenlenerek adeta gelenekselleşen "Kurban Satış ve Kesim Organizasyonu" bu yıl da gerçekleştirildi.

Hükümlülere mesleki eğitim kapsamında kasaplık eğitimi verilmesi yanında, Bakanlığımız ve vatandaşlarımız için eşi benzeri olmayan bir sosyal faaliyet olarak da ön plana çıkan Kurban organizasyonu 2018 yılında da Ankara, Niğde, Dalaman, Foça ve Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu İsyurdu Müdürlüklerinde gerçekleştirildi.

Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesinde Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda yetiştirilen kurbanlıklardan 180 adet büyükbaş ve 550 adet küçükbaş hayvanın kesimi ve satışı yapıldı. Bu organizasyona İsyurtları Kurumu Hâkimleri Fettah Çavuş ve Murat Ünlü ile diğer görevli personel katıldı. Sadece Ankara’daki organizasyonda 120 personel ile 250 hükümlü görev aldı.

Hâkimi Murat Ünlü tarafından yönetilen kurban organizasyonu veteriner hekim kontrolünde, iş sağlığı güvenliği uzmanı denetiminde ve din görevlilerinin refakatiyle; sağlıklı ve hijyenik ortamda gerçekleştirildi. Katılımcılara en üst düzeyde kaliteli bir hizmet sunulması ve böylece maksimum memnuniyetin sağlanması amacıyla, kurbanların yeterli büyüklükte parçalara ayrılarak hızlı bir şekilde paketlenmesi ve teslim edilmesi, kahvaltı ve ikramların sunulması katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Fotoğraflar