İşyurtları Daire Başkanı ve Beraberindeki Heyet Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünü Ziyaret Etti
İşyurtları Daire Başkanı Hüsnü Gezginci ve beraberindeki heyet, Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Gezginci ve beraberindeki heyete, Niğde Valisi Cahit Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren ve Adalet Komisyonu Başkanı Bayram Ünlü eşlik etti.

Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü kapsamında kurulan atölye ve işkolları gezilerek gerekli bilgilendirmeler yapıldı. İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde yeni yapılacak olan ve büyük oranda tamamlanan 480 başlık modern büyükbaş hayvancılık tesisinde incelemelerde bulunuldu.
 

İşyurtları Kurumunun, ceza infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlülerin, infaz süresince meslek edinmeleri ve mevcut mesleklerini sürdürmelerini, tahliyelerinden sonra sosyal ve toplumsal hayata kazandırılmalarını sağlamak amacıyla kurulduğunu ifade eden Gezginci, hükümlü ve tutukluların tamamının çağdaş koşullarda üretime katılmalarını sağlayarak, işyurdu faaliyetlerinde dünyaya örnek olmak istediklerini, bu amaçla hükümlü ve tutuklular için meslek edinebilecekleri atölyeler tesis ettiklerini belirtti.

Başkan Gezginci ayrıca Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde tarım ve hayvancılık, mobilya, döşemecilik ve dekorasyon, metal teknolojileri işletmeciliği, süt ve süt ürünleri tesisi, et entegre tesisi, kesimhane, fırıncılık atölyesi gibi ustalık gerektiren atölyelerimizin bulunduğunu, bu atölyelerimizde de hükümlülerimizin meslek edindirilmesine yönelik çok büyük çalışmaların yapıldığını, buradaki işyurdu müdürlüğünün faaliyet alanlarının ülke ekonomisine çok büyük katkı ve destek verdiğini, Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğümüzün aynı zamanda yerli ve milli üretimimizi destekleyen en büyük işyurtları müdürlüklerimizden biri olduğunu dile getirdi.


Ziyaret sonunda Başkan Gezginci, beraberindeki heyet ile birlikte Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü yöneticileri ve atölye şefleri ile değerlendirme toplantısı yaparak, işyurdu yöneticileri başta olmak üzere tüm personele, gösterdikleri gayret ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


 
Fotoğraflar