İŞYURDU SAYMANLARINA YÖNELİK İLK GRUP HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI KUŞADASI’NDA BAŞLADI
İşyurtları Kurumu tarafından işyurdu saymanlarına yönelik hizmet içi eğitiminin birinci grup programı Aydın İli Kuşadası İlçesinde 03.07.2021 tarihinde yapılan açılış töreniyle başladı.

Yapılan açılış törenine İşyurtları Kurumu Başkanı İhsan Özgür Çetin ile programa eğitici olarak katılan Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Birol Terlemez, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Başmüfettişi Ramazan Doğan, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Başkontrolörü Ali Macit, katılımcı olarak bulunan saymanlar ve İşyurtları Kurumu merkez personeli katıldı.

İşyurtları Kurumu Başkanı İhsan Özgür Çetin törende yaptığı açılış konuşmasında saymanlara hitaben, “İşyurtlarının temel faaliyet alanı, hükümlülere işbaşında uygulamalı olarak meslek öğretmektir. İşbaşı mesleki eğitiminin en önemli özelliği de üretime dönük bir eğitim olmasıdır. Bu anlamda temel felsefemiz “Üretirken öğretmektir”. Bugün işyurtları sizlerin özverisi sayesinde tüm dünyaya örnek bir model durumuna gelmiş bulunmaktadır. Buradan, bu başarıda emeği olan tüm işyurdu personeline şükranlarımı sunuyorum. Dört gün sürecek bu eğitimde mesleki bilgilerinizi tazelemeniz, yeni bilgi ve beceriler edinmeniz ve meslektaşlarınızla deneyimlerinizi paylaşmanız amaçlanmıştır. Hep birlikte bu amaçlara en iyi şekilde ulaşabilmeyi umuyor, eğitimin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kamu İhale Mevzuatı, İşyurtları Teftiş, Denetim ve Rehberlik Süreçleri, İşyurdu Muhasebe Uygulamaları, Maliyet Muhasebesi, İşyurdu Satış Uygulamaları, Kar Payı Uygulamaları, Kişisel Verilerin Korunması ve Mesleki Eğitim Uygulamaları derslerinin yer aldığı ve dört gün sürecek birinci grup hizmet içi eğitim programı, 6 Temmuz Salı günü yapılacak değerlendirme toplantısının ardından sona erecek.

 
Fotoğraflar