İŞYURDU MÜDÜRLERİNE YÖNELİK BİRİNCİ HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI ANTALYA’DA BAŞLADI

İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen işyurdu müdürlerine yönelik, mali ve teknik konuları içeren beş günlük eğitim programı 18 Aralık 2018 tarihinde yapılan açılış programıyla başladı.

Türkiye’de bulunan tüm işyurdu müdürlüğü yöneticilerinin katıldığı ve bu anlamda bir ilk olan program, genel muhasebe uygulamaları, maliyet hesaplarında 7A ve 7 B seçenekleri, istisna alımlar ve ortak üretim işbirliği çalışmaları, konsinye uygulaması, işyurdu yönetim ve bilişim sistemi, işyurtları performans değerlendirme süreçleri, kar payı sistemi ile sosyal ve kurumsal davranış kuralları gibi dersleri içeriyor.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan programın açılış törenine Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Murat Atan, Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gürkan Kütük, İşyurtları Kurumu Tetkik Hakimi Fettah Çavuş, programda görevli öğretim görevlileri, İşyurtları Kurumu personeli ile işyurdu müdürleri hazır bulundu.

Ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin yeniden topluma kazandırılma çalışmalarında büyük öneme sahip işyurdu sistemi içinde görev yapan yöneticilerin yeni uygulamalar hakkında bilgilendirilmesi, mevcut sistem hakkında bilgi eksikliklerinin giderilmesi, görüş ve önerilerinin alınması ile etkin bir bilgi paylaşımı gerçekleştirilmesi amacıyla düzenlenen programın açılış töreninde bir konuşma yapan İşyurtları Daire Başkanı Murat Atan, programa yoğun katılım dolayısıyla duyduğu memnuniyeti belirterek başladığı konuşmasında, bu programların bundan sonra geleneksel hale gelmesi gerektiğini vurguladı. Atan, işyurtlarının ülkenin en büyük bütçeleri arasında olmasının yanı sıra işyurdu müdürlerinin ve personelinin tarımdan, mobilyaya, makineden gıda üretimine kadar birçok alanda profesyonel çalışmalara imza atan çok önemli değerler olduğunu dile getirdi ve tüm işyurtlarında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti.

Eğitim programının tanıtımının yapılmasının ardından açılış programı sona erdi. Beş gün devam edecek program, 22 Aralık Cumartesi günü yapılacak değerlendirme toplantısının ardından sona erecek.

 

(Eğitim programı videosunu görmek için tıklayınız)

Fotoğraflar