İŞYURDU MÜDÜRLERİNE YÖNELİK BİRİNCİ GRUP HİZMET İÇİ EĞİTİMİ ANTALYA’DA BAŞLADI

İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen “İşyurdu Müdürlerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı” Antalya Manavgat’ta 02 Haziran 2021 tarihinde yapılan açılış töreniyle başladı.

Yapılan açılış törenine Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz, Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu Tetkik Hakimi Fatih Uçar, programda görevli öğretim görevlileri, katılımcı olarak bulunan işyurdu müdürleri ile İşyurtları Kurumu personeli katıldı.

Törende ev sahibi olarak ilk konuşmayı yapan Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz “Bizler hepimiz kamu adına önemli görevler yürütüyoruz. Temel amacımız toplumumuzun arzu edilen bir refah düzeyine kavuşmasıdır. Bu, tüm ülkenin de ortak amacıdır aslında. Sizler bu bağlamda Ülkemiz için çok önemli çalışmalar yapan bir kurumun temsilcileri olarak yıllardır birçok başarıya imza atıyorsunuz. Bu noktada sizleri tebrik etmek istiyorum.” sözleriyle başladığı konuşmasında işyurtlarında sürdürülen eğitim çalışmalarına değindi ve “Dört gün sürecek bu eğitim programı boyunca sizleri Manavgat ilçemizde ağırlamaktan onur duyacağımızı belirtiyor, eğitimin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra bir konuşma yapan İşyurtları Kurumu Tetkik Hakimi Fatih Uçar, “İşyurtları Kurumu, tutuklu ve hükümlülerin yeniden topluma kazandırılması amacıyla yürütülen infaz hizmetlerini en kısa vadede sonuca ulaştıran kurumların başında gelmektedir. Özellikle son dönemde istihdama yönelik meslek dallarına yoğunlaşarak tutuklu ve hükümlülerin salıverilme sonrası yaşamlarını idame ettirebilecekleri bir meslek veya sanatı öğrenmeleri ve bu meslekle ilgili belge sahibi olmaları konusunda ciddi mesailer harcanıyor. Oldukça güzel sonuçlar da almaya başladık. Özellikle ceza infaz kurumlarında geçen yıl başlatılan okullaşma çalışmalarında, 2020 yılından bu güne kadar 12 mesleki eğitim merkezi resmi olarak açılmıştır.  Cumhurbaşkanlığı İnsan Hakları Eylem Planında yer alan hedefe uygun olarak, 101 mesleki eğitim merkezi açılmasına yönelik çalışmalar büyük bir hızla devam etmektedir. Bu itibarla iş birliği yaptığımız bu kurumların yetkililerine ve çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.
Bu başarıda öncelikle başta müdürlerimiz olmak üzere işyurdu müdürlüklerinde görevli tüm arkadaşlarımızın başarılı çalışmalarının büyük katkısı yadsınamaz. Özellikle tüm dünyayı derinden etkileyen pandemi koşullarında göstermiş olduğunuz özveri takdire şayandır. Merkezde bizlerin, taşrada sizlerin çalışmalarıyla Kurumumuz, kuruluş Kanununda belirten amaçları hakkıyla gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu noktada sizlere çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. “ şeklinde konuştu.

Kamu İhale Mevzuatı, İşyurtları Amaç ve Politikaları, İşyurtları Teftiş, Denetim ve Rehberlik Süreçleri, Kar Payı Uygulamaları, Kişisel Verilerin Korunması, Mesleki Eğitim Uygulamaları derslerinin yer aldığı 4 gün sürecek birinci grup hizmet içi eğitim programının 5 Haziran Cumartesi günü sona ermesinin ardından ikinci grup eğitim 7 Haziran Pazartesi günü başlayacak.

 

Fotoğraflar