COVID-19’a İlişkin Kurumsal Yazılar ve Düzenlemeler
 • 02.04.2020

Kalkınma Ajanslarınca, COVID-19 ile mücadeleye katkı sağlayacak ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerin desteklenmesi amacıyla açılan COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı hakkında işyurdu müdürlükleri bilgilendirilmiş ve uygun projeler ile başvuru yapılması teşvik edilmiştir.
 

 • 02.04.2020

Tedarik zincirindeki üretici ve konsinyatör firmalara Kurumumuzla ilgili gelişmeler hakkında bilgi vermek amaçlı ve süreç içinde devam edecek işbirliği kapsamında gerekli takip konusunda yazı gönderilmiştir.
 

 • 02.04.2020

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin Kanunlaşması durumunda işyurdu faaliyetlerinin ihtiyaçları kapsamında taleplere ilişkin Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne bilgilendirme yazısı gönderilmiştir.
 

 • 02.04.2020

İşyurdu atölye çalışmalarına bağlı, toplantı veya toplu çalışma gerektiren, il dışı veya yurtdışı çalışma ziyaretine ilişkin olan tüm faaliyetlerin askıya alınması kararlaştırılmıştır. Bu faaliyetlerin mümkün olanların evrak üzerinde takip edilmesi veya süreç içinde söz konusu faaliyetlere yönelik araştırma yapılarak bilgi notu hazırlanması planlanmaktadır.
 

 • 02.04.2020

01.02.2020 tarihinde Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül’ün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifinde İşyurtları Kurumuna ilişkin ihtiyaç duyulan mevzuat değişikliğine ilişkin kararlar alınmıştır.
 

 • 31.03.2020

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne; Covid-19 salgını ile ilgili yaşanan süreçte infaz kurumlarının dikkate alması gereken ürün tedarik ve güvenliği konusunda bilgi sunulmuş olup, Genel Müdürlüğün görüş ve önerileri istenmiştir.
 

 • 25.03.2020

Kartal H Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde Gebze Adalet Sarayında faaliyet gösteren satış mağazası ve fotokopi işkolu ile İstanbul Bölge Adliye Mahkemesinde faaliyet gösteren satış mağazasının Coronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyetlerinin geçici olarak durdurulması uygun görülerek, yazılar ilgili İşyurdu müdürlüğü ile Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir.
 

 • 24.03.2020

İşyurtları Kurumu Yüksek Kurulu, Covid-19 salgını ile ilgili yaşanan süreçte Kurumumuz adına ilgili idarelerce kiralanan büfe, kantin, kafeterya, çay ocağı, yemekhane, kuaför, kreş, lostra vb. ticari ünitelerle ilgili olarak sağlanacak kolaylıklar hakkında karar almıştır. (19.03.2020 tarihli ve 2020-12 sayılı Kararı)
 

 • 23.03.2020

Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde İstanbul Anadolu Adalet Sarayında hizmet vermekte olan market ve satış mağazasının faaliyetlerinin Coronavirüs tedbirleri kapsamında geçici olarak durdurulması uygun görülerek, yazılar ilgili İşyurdu müdürlüğü ile Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir.
 

 • 19.03.2020

Koronavirüs nedeniyle dezenfekte amaçlı kullanılmak üzere, etil alkol temin edilmesi durumunda, günde iki vardiya çalışılarak sağlanabilecek kolonya üretim kapasitesine ilişkin bilgi notu Sayın Bakanımıza arz edilmiştir.

 • Diyarbakır Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde günlük 8 ton, aylık 208 ton, yıllık 2.496 ton
 • Isparta E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde günlük 4 ton, aylık 104 ton, yıllık 1.248 ton
 • Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde günlük 400 litre, aylık 10 ton, yıllık 120 ton

 

 • 18.03.2020

Tehlikeli Salgın Hastalıklarla Mücadele Acil Eylem Planı hazırlanarak Cumhuriyet Başsavcılıkları, Ceza İnfaz Kurumları İşyurdu Müdürlükleri ve Bakanlığımızın ilgili birimlerine gönderilmiştir.

 • 16.03.2020

Maske üretimi kapasitesi ve koruyuculuğu hakkında açıklama Sayın Bakanımıza arz edilmiştir.
 

 • 16.03.2020

Ceza İnfaz Kurumları İşyurdu Müdürlükleri ve Cumhuriyet Başsavcılıklarına, COVİD-19 (Yeni Coronavirüs) salgını sürecinde hükümlü ve tutukluların korunmasına yönelik önlemler kapsamında Sn. Bakanımızın talimatlarını içeren iki hafta süreyle uygulanacak düzenlemelere ilişkin yazı gönderilmiştir.

 • 13.03.2020

COVİD-19 (Yeni Coronavirüs) salgını nedeniyle, hükümlü ve tutukluların ihtiyaçlarına yönelik satışların gerçekleştirildiği işyurdu müdürlüklerince işletilen kantinlerde gerekli tüm hijyen ürünlerinin bulundurulması ve tüketici tercihleri çerçevesinde “Ürün Siparişi ve Teslimi İzleme Programı” oluşturularak bu Program kapsamında ürün siparişi ön çalışmalarını başlatmaları konusunda bilgilendirilmiş, satışa sunulan ürünlerin temininde sorun yaşanmaması için sipariş, tedarik, stok ve satış sürecine yönelik gerekli tüm tedbirlerin alınması adına ilgili konsinyatör firmalarla görüşülmüş ve bu hususlara yönelik çalışmalar başlatılmıştır.
 

 • 12.03.2020

Ceza İnfaz Kurumları İşyurdu Müdürlükleri;

 • Her türlü atölye, tesis, kantin, çay ocağı, satış mağazası vb. yerlerde gerekli özelliklere haiz temizlik malzemesi ile dezenfektan (antiseptik) bulundurulması,
 • Temizlik ürünleri üreten işyurdu müdürlüklerine gelen taleplerde 2020 yılı Nisan ayı sonuna kadar ceza infaz kurumlarına öncelik verilmesi,
 • Zorunlu olmadıkça ceza infaz kurumları işyurdu müdürlüklerince her türlü toplantı, seminer, çalıştay, tören, fuar vb. toplu katılım içeren hiçbir etkinlik düzenlenmemesi ile bu gibi organizasyonlara katılmaktan kaçınılması,

hususunda bilgilendirilmiştir.