CEZA İNFAZ KURUMLARI İLE TUTUKEVLERİ İŞYURTLARI KURUMU İLE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu ile Tarım Kredi Kooperatifleri Arasında “Karma Hayvan Yemleri” temini ve bu yemlerin kullanılmasına ilişkin eğitim verilmesi konusunda iş birliğini öngören bir protokol imzalandı.

Temel amacı hükümlü ve tutukluların işyurdu faaliyetlerine katılımını sağlayarak meslek edindirmek ya da var olan mesleklerini geliştirmek suretiyle onları topluma yeniden kazandırmak olan İşyurtları Kurumu bünyesinde 16 ayrı ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğünde hayvancılık faaliyetleri yürütülmekte olup, 8 işyurdu müdürlüğünde yoğun olarak büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır.

İşyurtlarında üretimi yapılan bu hayvanların yıl boyu tükettiği karma (fabrika) yem ihtiyacının karşılanarak daha sağlıklı ve randımanlı bir üretim yapmak, aynı zamanda hayvan besleme teknikleri ve beslenme hastalıkları konusunda işyurdu çalışanlarının uzmanlarca eğitilmesini sağlamak amacıyla hazırlanan protokolün imza töreni 17 Ocak 2019 tarihinde Ankara Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Merkezinde düzenlendi.

İmza törenine Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu adına İşyurtları Daire Başkanı Murat Atan, Tarım Kredi Yem A.Ş. Genel müdürü Hasan Fehmi Kınay ve her iki kurumun yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz; “Tarım Kredi kooperatifleri Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi çiftçilerimizin tüm girdi ihtiyaçlarını karşılama noktasında faaliyet gösterirken bir taraftan da çiftçilerimizin ürettiği ürünleri değerlendirme ve pazara ulaştırma anlamında da çalışma yapmaktadır. Bu bağlamda hem kendisi kooperatif olarak hem de sahip olduğu iştirakleriyle de hizmet sunma gayreti içindedir. Şirketlerimizden bir tanesi olan Tarım Kredi Yem Şirketinin ürettiği yem ve diğer ürünlerin işyurtlarındaki ihtiyaçların karşılanması noktasında bir ortaklık, bir işbirliği protokolüne imza atacağız. Ben bu işbirliğinin her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Tarım Kredi Yem A.Ş. Genel müdürü Hasan Fehmi Kınay da, “Tarım Kredi Yem A.Ş. olarak işyurtları tarafından yapılan faaliyetlere destek olmak amacıyla bir protokol imzalıyoruz. İnşallah bu işbirliğinin artarak devam etmesini temenni ediyor; bu noktada, bizlere destek veren Genel Müdürümüze ve İşyurtları Daire Başkanımıza şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Son olarak konuşan İşyurtları Daire Başkanı Murat Atan da “Tarım Kredi Yem ile işbirliği yaparak üretimini yaptığımız hayvanların daha sağlıklı bir yem tedariki noktasında bir araya gelmiş bulunmaktayız. İşyurtları Kurumu olarak, 301 işyurdu müdürlüğünde toplamda 6000 ton et ihtiyacını kendisi üreten bir kurum durumundayız. Burada 60000 tutuklu ve hükümlünün çalışmasıyla bu faaliyetleri yürütmekteyiz. Bu vesileyle, 8500 büyükbaş, 6500 küçükbaş hayvan üretimi ve toplamda 30000 hayvan kesimi gerçekleştirdik. Bunların yanında kanatlı hayvan, arıcılık, alabalık üretimi konularında da faaliyet gösteriyoruz. Bu faaliyetlerimiz sırasında çeşitli desteklere ve iş birliklerine ihtiyaç duyuyoruz. Bu noktada gerek Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğüne gerekse Tarım Kredi Yem A.Ş.’ye çok teşekkür ediyorum. Kendileriyle yem tedariki noktasında bir fikir birliğine ve anlaşmaya vardık. Bu vesileyle daha sağlıklı ve kaliteli yemle birlikte üretimler gerçekleştireceğiz. Gerek halkımıza gerek ceza infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutuklulara hizmet vereceğiz. Bu vesileyle ben kendilerine bu iş birliği için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum”  dedi.


 
Fotoğraflar