ÇELEBİ SÜT İŞLETMESİNİN MİLLİ EKONOMİYE KAZANDIRILMASI KONUSUNDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu ile T.C. Kırıkkale Valiliği, Çelebi Belediyesi ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. arasında “Çelebi Süt İşletmesinin Milli Ekonomiye Kazandırılması konusunda hazırlanan iş birliği protokolü, 29 Eylül 2020 tarihinde yapılan törenle imzalanarak yürürlüğe girdi.

Protokol; Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında onaylanan “Çelebi Süt İşletmesinin Milli Ekonomiye Kazandırılması” projesinin yürütülmesi için, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu ile T.C. Kırıkkale Valiliği, Ahiler Kalkınma Ajansı, Çelebi Belediyesi ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. arasındaki karşılıklı işbölümlerinin, sorumluluklarının ve yükümlülüklerinin belirlenmesi, yürütülecek iş ve işlemlerin usul ve esaslarının tespit edilmesi konularını içeriyor.
Protokolün yürürlüğe girmesiyle Kırıkkale İli Çelebi İlçesinde bulunan Süt İşleme Tesisi İşyurtları Kurumu tarafından işletilecek olup bu sayede hem hükümlülerin süt ve süt ürünleri konusunda yetiştirilmesi suretiyle topluma kazandırılması hem de süt üretimi konusunda bölgenin ekonomik durumuna ve sektöre katkı sağlanması hedefleniyor.

Çelebi Süt İşleme Tesis önünde yapılan Protokol imza törenine Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, İşyurtları Kurumu Başkanı İhsan Özgür Çetin, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ergin Kaya, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol, Çelebi Belediye Başkanı Yaşar Erdemir ve basın mensupları katıldı. Tören, Protokolün imzalanması ve akabinde tesisin gezilmesinin ardından sona erdi.
 
Fotoğraflar