BURDUR E TİPİ KAPALI VE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU İŞYURDU MÜDÜRLÜĞÜ İLE MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Burdur E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi arasında hizmet, koordinasyon, eğitim, uygulama ve proje konularına dair iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol törenine Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Cezaevi Müdürü Mustafa Erdem Yılmaz, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner ve Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Reha Ağaoğlu katıldı.

Protokol kapsamında hükümlülere ve kurumda görevli teknik personele yönelik mesleki eğitim programları düzenlenecek ve işyurdu müdürlüğüne bağlı hayvancılık işkolu faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik her türlü profesyonel teknik destek de sağlanacaktır. İşyurdu Müdürlüğü tarafından gereksinim duyulan hayvan hastalıklarının teşhis, tanı, tedavi ve korunma yöntemleri, biyogüvenlik kuralları, refah, ıslah, bakım, besleme, rasyon hazırlama gibi faaliyetler mesleki eğitim kapsamında verilecektir.

 

Fotoğraflar