Akhisar Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü Bünyesinde “Zeytin ve Zeytinyağı İşleme Tesisi” Açıldı
Hükümlülerin meslek ve sanatlarının korunup geliştirilmesi veya bir meslek ve sanat öğrenmeleri amacına yönelik çalışmalarına devam eden İşyurtları Kurumu, Manisa Akhisar Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde kurulan Zeytin ve Zeytinyağı İşleme Tesisinin açılışını 17.11.2022 tarihinde gerçekleştirdi.

Açılış törenine Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Başkanı Hüsnü Gezginci, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Manisa Adalet Komisyonu Başkanı Şahap Mutlu, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, Akhisar Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Erdoğan, Soma Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Mehmet Vidinel, İşyurtları Kurumu Tetkik Hakimleri Fatih Uçar ve Mustafa Aytunç Özen, Akhisar Cumhuriyet Savcısı Mustafa Akyüz, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü ve Jandarma Komutanı ile Akhisar Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü yönetici ve personelleri katıldı.

Tesis bünyesindeki çift modüllü zeytin sıkım makinesi, günlük 60 ton zeytinyağı üretim kapasitesine sahip bulunmaktadır. Böylece hükümlülere bu alanda mesleki eğitim verilerek vasıflı bireyler haline gelmesi ve topluma adaptasyon süreçlerine katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

Açılış sonrası Akhisar Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde bulunan Zeytin ve Zeytinyağı İşleme Tesisi, Sergi ve Fuar İşletmeciliği Atölyesi ile Marangoz Atölyesi gezildi, İşyurdu faaliyet alanlarında yerinde incelemelerde bulunuldu. Ayrıca Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde Amigurumi Atölyesinde üretilen ürünlerin tanıtımı yapıldı.

 
Fotoğraflar