ADALET BAKANLIĞI MENSUPLARI İÇİN KURBAN DUYURUSU 2018

 Bakanlığımız ve Yargı teşkilatına yönelik olarak Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdunda yetiştirilen büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların kesim ve satış organizasyonu her yıl olduğu gibi bu yılda Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesinde yapılacaktır. Mensuplarımızın sipariş ve kesim sırasında kimliklerini beyan etmeleri gerekmektedir.

     Ödemelerde taksitlendirme yapılmayacaktır.

     Büyükbaş Kurbanlık Ödemeleri: Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesinde oluşturulan ödeme noktasında peşin veya kredi kartı ile ya da Ziraat Bankası HESAP NO: TR 840001000214379745445103 IBAN nolu hesabın alıcı kısmına Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü, açıklama kısmına ise kurban kulak küpe numarası belirtilerekyapılabilecektir.

     Küçükbaş kurbanlık ödemeleri ise sadece Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesinde satış sırasında yapılacaktır.

       Ayrıca kurban kesim ücreti alınmayacaktır.

    Tüm kurbanlıkların (büyükbaş ve küçükbaş) kesimi ve mensuplarımıza teslim işlemleri imkanlarımızın kısıtlılığı gözetilerek kurban bayramının birinci günü  bitirilmesi planlanmaktadır.

     Büyükbaş Kurbanlıklar için:

     Büyükbaş kurbanlıkların kg satış fiyatları kesim dahil 22,25 TL olup, bu yıl alınan İşyurtları Kurumu Yüksek Kurulu kararı doğrultusunda satışlar Bakanlık ve Yargı birimlerine ayrılan kontenjanlara göre belirlenmiş ve tamamlanmıştır. Kontenjan doğrultusunda mensuplarımıza satışı tamamlanan büyükbaş hayvanlar 13 Ağustos 2018 tarihinde (http://www.niceacik.com/buyukbas.php) internet sitesinde yayınlanacak olup, aynı gün mensuplarımızın cep telefonlarına da sms yoluyla bilgi verilecektir. Telefonla satış ve sipariş işlemi kesinlikle yapılmayacaktır.

     Büyükbaş kurbanlıkların ödemeleri 13-16 Ağustos 2018 tarihlerinde mensuplarımızca bizzat Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesinde nakit ya da kredi kartıyla, ayrıca Ziraat Bankası HESAP NO: TR 840001000214379745445103 IBAN nolu hesaba EFT ya da Havale ile yapılabilecek olup, Ankara (Şaşmaz) Açık Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde kurbanlıklarını canlı olarak da görebileceklerdir.

    Sağlıklı planlama yapılabilmesi amacıyla büyükbaş kurbanlıkların tamamının ödemeleri peşin olarak en geç 16 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 12:00’e kadar yapılması önem arz etmektedir.

   Bu tarihlerde tamamının ödemesi yapılmayan kurbanlıkların satış işlemleri 16 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 12:00’den sonra geçersiz sayılacaktır.

   Büyükbaş kurbanlıkların kesim saatleri ve grupları, İşyurtları Kurumu internet sitesinde (http://www.iydb.adalet.gov.tr) 17 Ağustos 2018 Cuma günü ilan edilecektir.

     Kesim sırası ve saati, mensuplarımızın cep telefonlarına ayrıca kısa sms yoluyla da bildirilecektir.

     Küçükbaş Kurbanlıkları için:

  Küçükbaş kurbanlıkların kg satış fiyatları kesim dahil 22,00 TL belirlenmiş olup, satışlarına 15 Ağustos 2018 Çarşamba günü saat 09:30’da başlanacak ve küçükbaş kurbanlıkların bitimine kadar devam edecektir.

   Küçükbaş kurbanlık satışları Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesindeki satış noktasında bizzat yapılacak olup, telefonla satış ve sipariş işlemi yapılmayacaktır.

    Küçükbaş kurbanlıkların satış ücretleri, satış sırasında peşin olarak kredi kartı ya da nakit olarak ödenecektir.

  Küçükbaş kurbanlıkların kesim saati kurbanlığın satıldığı sırada satış noktasındaki mensubumuzca verilecek kesim sırasına göre belirlenecektir.

   Her mensubumuza bir adet kurban satışı yapılacaktır.

 

Tüm Mensuplarımızın Kurban Bayramını Kutlar, Nice Bayramlar Dileriz.

      Büyükbaş kurbanlık canlı kg satış fiyatımız, kesim dahil (22,25 TL)

      Küçükbaş kurbanlık canlı kg satış fiyatımız, kesim dahil (22,00 TL)

 

Bağlantı sayfası: Büyükbaş kurbanlıkların fiyatları, küpe numaraları ve fotoğrafları için (tıklayınız)   

Bağlantı sayfası: Büyükbaş kurbanlıkların kesim saati ve grup sırası için (tıklayınız)