ADALET BAKANLIĞI MENSUPLARI İÇİN KURBAN DUYURUSU

ADALET BAKANLIĞI MENSUPLARI İÇİN KURBAN DUYURUSU 

2019


Bakanlığımız ve Yargı teşkilatına yönelik olarak Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde yetiştirilen büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların kesim ve satış organizasyonu her yıl olduğu gibi bu yılda Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü Şaşmaz Yerleşkesindeki kesim alanında yapılacaktır. Mensuplarımızın satın alma ve kesim sırasında kimliklerini beyan etmeleri gerekmektedir.

Ödemelerde taksitlendirme yapılmayacaktır.

Büyükbaş Kurbanlık Ödemeleri: Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesinde oluşturulan ödeme noktasında peşin veya kredi kartı ile ya da Vakıf Bankası HESAP NO: TR 96 0001 5001 5800 7273 6081 07 IBAN nolu hesabın alıcı kısmına Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü, açıklama kısmına ise kurban kulak küpe numarası belirtilerek yapılabilecektir.

Küçükbaş kurbanlık ödemeleri ise sadece Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesindeki satış noktasında bizzat yapılacaktır.

Ayrıca kurban kesim ve parçalama ücreti alınmayacaktır.

Tüm kurbanlıkların (büyükbaş ve küçükbaş) kesimi ve mensuplarımıza teslim işlemleri imkânlarımızın kısıtlılığı gözetilerek kurban bayramının birinci günü bitirilmesi planlanmaktadır.

Kurban günü mazereti nedeniyle organizasyona katılamayacak olan mensubumuzun yerine kurbanın vekâleti, kesimi, parçalanması ve teslimatı için mutlaka bir yakını bulunması gerekmektedir. Organizasyonun etkin ve verimli yürütülebilmesi adına kesim saatinde bulunmayan kurban sahiplerinin yerine sıradaki kurban sahiplerinin hayvanından kesime devam edilecektir.

Büyükbaş Kurbanlıklar için:

Büyükbaş kurbanlıkların kg satış fiyatları kesim dahil 23,75 TL olup, İşyurtları Kurumu Yüksek Kurulu kararı doğrultusunda büyükbaş kurbanlık satışları Bakanlık ve Yargı birimlerine ayrılan kontenjanlara göre belirlenmiş ve tamamlanmıştır. Kontenjan doğrultusunda mensuplarımıza satışı tamamlanan büyükbaş hayvanlar 30 Temmuz 2019 Salı günü (http://www.niceacik.com/buyukbas.php) internet sitesinde yayınlanacak olup, aynı gün mensuplarımızın cep telefonlarına da kurbanlıkları hakkında SMS yoluyla bilgi verilecektir. Telefonla satış ve sipariş işlemi kesinlikle yapılmayacaktır.

Büyükbaş kurbanlıkların ödemeleri 02-07 Ağustos 2019 tarihlerinde mensuplarımızca bizzat Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesinde nakit ya da kredi kartıyla, ayrıca Vakıf Bankası HESAP NO: TR 96 0001 5001 5800 7273 6081 07 IBAN nolu hesaba EFT ya da Havale ile yapılabilecek olup, Ankara (Şaşmaz) Açık Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde kurbanlıklarını canlı olarak da görebileceklerdir.

Sağlıklı planlama yapılabilmesi amacıyla büyükbaş kurbanlıkların tamamının ödemeleri peşin olarak en geç 07 Ağustos 2019 Çarşamba günü saat 17:00’e kadar yapılması önem arz etmektedir.

Bu tarihlerde tamamının ödemesi yapılmayan kurbanlıkların satış işlemleri 07 Ağustos 2019 Çarşamba günü saat 17:00’den sonra geçersiz sayılacaktır.

Büyükbaş kurbanlıkların kesim saatleri ve grupları, İşyurtları Kurumu internet sitesinde (http://www.iydb.adalet.gov.tr) 09 Ağustos 2019 Cuma günü ilan edilecektir.

Kesim sırası ve saati, mensuplarımızın cep telefonlarına ayrıca kısa SMS yoluyla da bildirilecektir.

Küçükbaş Kurbanlıklar için:

Küçükbaş kurbanlıkların kg satış fiyatları kesim dahil 23,75 TL olup, İşyurtları Kurumu Yüksek Kurulu kararı doğrultusunda küçükbaş kurbanlıklar;

1) Bakanlık ve Yargı birimlerine ayrılan kontenjanlar ile,     
2) Kontenjan haricinde kalan küçükbaş kurbanlıkların Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesinde bizzat yerinde satışı olarak planlanmıştır.

Bakanlık ve Yargı birimlerine ayrılan kontenjan dâhilindeki küçükbaş kurbanlıkların satışı 05 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 10:00’da Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesinde başlayacaktır. Kalan küçükbaş kurbanlıkların satışı ise 06 Ağustos 2019 Salı günü saat 10:00’da başlayacak olup küçükbaş kurbanlıkların bitimine kadar devam edecektir. Tüm katılımcılar Pazartesi-Salı gününden itibaren satış noktasındaki görevliler refakatinde hayvanlarını seçebilecek, ödemesini yapabilecek, kesim saatini öğrenebilecek ve detaylı bilgi alabilecektir.

Küçükbaş kurbanlıkların kesim saati kurbanlığın satıldığı sırada satış noktasındaki görevlilerce mensubumuzun geliş önceliğine göre belirlenecektir.

Telefonla satış ve sipariş işlemi kesinlikle yapılmayacaktır.

Tüm katılımcılar için küçükbaş kurbanlıkların seçimi bizzat yerinde yapılacak olup, satış ücretleri sadece Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesindeki satış noktasında peşin olarak kredi kartı ya da nakit olarak ödenecektir.

Her mensubumuza 1 (bir) adet kurban satışı yapılacaktır.
 
Tüm Mensuplarımızın Kurban Bayramını Kutlar, Nice Bayramlar Dileriz.

      Büyükbaş kurbanlık canlı kg satış fiyatımız, kesim dahil (23,75 TL)
      Küçükbaş kurbanlık canlı kg satış fiyatımız, kesim dahil (23,75 TL)

Bağlantı sayfası: Büyükbaş kurbanlıkların fiyatları, küpe numaraları ve fotoğrafları için (tıklayınız)  (30 Temmuz Salı Günü aktif olacaktır)   
Bağlantı sayfası: Büyükbaş kurbanlıkların kesim saati ve grup sırası için (tıklayınız)               (09 Ağustos Cuma günü aktif olacaktır)


Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesi Adresi:
Ergazi Mahallesi, İstanbul Yolu Üzeri, 13.km Hava Müzesi Karşısı, 06770 Yenimahalle/Ankara