Adalet Bakanı Sayın Yılmaz Tunç, Konya Hakimevinin Açılışını Yaptı
İşyurtları Daire Başkanlığına bağlı Konya Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan Konya Hakimevi'nin açılışı, Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç, Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Adalet Bakan Yardımcıları Ramazan Can, Hasan Yılmaz ve Niyazi Acar, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Milletvekilleri Meryem Göka, Latif Selvi, Mustafa Hakan Özer ve Abdullah Ağralı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İşyurtları Daire Başkanı Hüsnü Gezginci, Adalet Bakanlığı birim amirleri ve Konya ili protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuşmasında “Hazreti Mevlana’nın şehri olan Konya’ya el birliğiyle bir hakimevi, sosyal tesis kazandırdık. Gerek hakim ve savcılarımızın gerekse adalet çalışanlarımızın toplantılarını ve özel günlerini yapabilecekleri güzel bir mekan oldu. Böyle bir merkezde, böyle bir tesisin inşa edilmesiyle önemli bir eksikliği de tamamlamış olduk. Konya Hakimevi'nin aziz milletimize ve Konya iline hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

İşyurtları Daire Başkanı Hüsnü Gezginci ise konuşmasında “İşyurtları olarak çalışmalarımıza her geçen gün bir yenisini daha eklemenin sevincini yaşarken Konya Hakimevi’nin açılışını gerçekleştirecek olmak bizim için paha biçilemez bir gururdur.” dedi.

Edilen duanın ardından, Adalet Bakanı Sayın Yılmaz Tunç öncülüğünde kurdele kesen heyet hakimevini gezerek bilgi aldı.

 
Fotoğraflar