5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLU OLSUN
Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 1972 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de gerçekleştirilen BM Çevre Konferansı’nda alınan bir kararla, 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü ilan edilmiştir. 1976’dan itibaren de dünya genelinde Dünya Çevre Günü’nü kutlamak adına hükümetlerin, işletmelerin ve vatandaşların katılımıyla çeşitli temalarla çevre kirliliğinin boyutlarına dikkat çeken ve çevre duyarlılığına işaret eden etkinlikler yapılmaktadır.

İşyurtları Kurumu Başkanlığı olarak “Sıfır Atık Projesi”nden yenilenebilir enerji projelerine, yeşil doğa projelerine, çevre koruma ve düzenleme çalışmalarına kadar tüm politikalarımızı ve projelerimizi çevreye ve doğaya saygılı olma ön koşulu ile yürütüyoruz.

Bu doğrultuda çevre konusunda duyarlılık oluşturacağına inandığımız en büyük projemiz “Sıfır Atık Projesi”dir. Sıfır Atık Projesi, Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde yarınlara temiz bir dünya bırakmak, kaynakları daha verimli kullanarak israfı önlemek, atık miktarını azaltmak ve mevcut atıkları dönüştürmek amacıyla yürüttüğümüz bir projedir.

Bu proje kapsamında oluşturulan Ankara ve İzmir Ceza İnfaz Kurumları Kampüslerinde Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesislerimiz ve Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde İnşaatına başlanan Atık Getirme ve Geri Dönüştürme Merkezi tesislerimiz en önemli yatırımlarımızdır.

Çevrenin korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularında gösterilen çabalar ve yapılan yatırımlar, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamalarına imkan sağlamak içindir.

İşyurtları Kurumu olarak tüm faaliyetlerimizde bu hassasiyetle ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiğimizi belirterek 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutluyor ve bu önemli günün çevre konusundaki duyarlılığını artıracak çalışmalar için güzel bir vesile olmasını diliyoruz.

 
Fotoğraflar