Başkan
Başkan
Murat ATAN

       1975 yılında İzmir'de doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Emir Ayşe'dir.

    İlköğrenimini Nazilli Fatih İlkokulu'nda, ortaöğrenimini Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda tamamladı. Nazilli Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1992-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. 2005 yılında Selçuk Üniversitesi İşletme Yönetim Organizasyon bilim dalında yüksek lisans eğitimi tamamlayarak bu alanda Bilim Uzmanı ünvanı aldı. Halen Kamu Yönetimi Kentleşme ve Çevre Sorunları alanında Yüksek Lisans eğitimi ile birlikte Kamu Hukuku alanında tez aşamasında Doktora eğitimine devam etmektedir. 

   1996-1997 yılları arasında Avukatlık Stajını tamamlamasının ardından 1997-1998 yılları arasında TARİŞ Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Müfettiş Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 

    1998 yılında Hâkim adayı olarak göreve başladı. 2001 yılında Ordu/Ulubey Cumhuriyet Savcısı olarak atandı. Sırasıyla Kamu İhale Kurumu'nda kurucu Kamu İhale Uzmanı, İdari ve Mali İşler Dairesi yetkili Tetkik Hâkimi, Şabanözü Cumhuriyet Savcısı, İdari ve Mali İşler Dairesi Tetkik Hâkimi, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Tetkik Hâkimi olarak görev yaptı. 20 Kasım 2017 tarihinde İşyurtları Kurumu Daire Başkanı olarak görevlendirilmiştir. 

    Nottingham Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Alımları Departmanında Kamu Alımları Sertifikası ile Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü, AB Fon Uygulamaları ve Proje Geliştirme Proje Yönetimi Belgesi sahibidir. 2005 yılında İtalya'da Kamu Alımları Twinning Projesi Eğitimine katılmıştır. 

      Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. 

      Evli ve 1 çocuk babasıdır. 

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı | 2018