İşyurtları Kurumundan İstanbul’da Önemli Açılışlar

Başkanlık27 Şubat 2018 Salı

Maltepe Açık Ceza infaz Kurumu bünyesinde faaliyet göstermekte olan fırın ve unlu mamuller atölyesi ile İstanbul Anadolu Adalet Sarayında bulunan satış mağazasının faaliyetlerine devam edeceği yeni alanlarının açılışı İstanbul’da düzenlenen törenlerle yapıldı.

2008 yılında üretime başlayan Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu fırın ve unlu mamuller atölye kapasitesinin artan taleplere cevap verememesi nedeniyle mevcut atölye, 1200 m2 kullanım alanına sahip yeni yerine taşındı. 100 hükümlü ile 10 personelin çalışacağı günde 50 bin ekmek üretim kapasiteli atölyenin dört vardiya halinde hizmet vermesi planlandı.

Ayrıca İstanbul Anadolu Adalet Sarayında yer alan Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü tarafından işletilen, alan yetersizliği nedeni ile talepleri karşılayamaz duruma gelmiş olan 1 Nolu Adliye Süpermarkete ek olarak 140m2 satış alanına ve 140m2 depoya sahip yeni bir süpermarket hizmete açıldı.

Anadolu Adalet Sarayı süpermarketi ile Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu fırın ve unlu mamuller atölyesinin açılışları 22.02.2018 Perşembe günü yapılan törenlerle gerçekleşti. Açılışa, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığı Tetkik Hakimi Mehmet DOĞAN, İstanbul Bölge Adliye Mahkeme Başkanı Hayri KAYNAR, İstanbul Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı İsmail UÇAR, İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Bekir ALTUN, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hacı Hasan BÖLÜKBAŞI, Silivri Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin GÜMÜŞ, Büyükçekmece Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Adem MERAL, Küçük Çekmece Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Ali DOĞANBEY, Gaziosmanpaşa Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Haydar MEMİŞ, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Ömer Kurtuluş AKSOY, Cengiz Cem KARAKAŞLI, Hacı Murat GÖKŞEN, Abdurrahman ÜŞENMEZ, Onur OĞUZER, Metin SARIHAN, İsmail DEĞİRMENCİ, Ramazan ÖKSÜZ, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Emin CEVAHİROĞLU, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı İdris AKSOY, Maltepe Cezaevi Jandarma Tabur Komutanı Yarbay Ali Naci ALDEMİR ile İstanbul ilinde görev yapan Ceza İnfaz Kurum Müdürleri ve kalabalık bir grup katıldı.

Her iki açılışta da konuşma yapan Tetkik Hakimi Sayın Mehmet DOĞAN; Ceza infaz kurumlarımızda bulunan tutuklu ve hükümlülerimizin topluma kazandırılması amacını ilke edinmiş işyurtlarımızın 6 ana işkolunda ve 180’den fazla alt işkolunda faaliyet gösterdiğini, her geçen gün bir önceki günden daha da ileriye giderek çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Yine açılışta konuşma yapan İstanbul Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Sayın İsmail UÇAR; işyurtlarımızın devasa bir yapıya ulaştığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.