İşyurtları Kurumu Fuar Sorumluları 6. Hizmet İçi Eğitim Programı Antalya'da Başladı

Başkanlık28 Aralık 2017 Perşembe

Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Antalya Eğitim ve Sosyal Tesislerinde fuar personeline yönelik hizmet içi eğitim gerçekleştirildi. 25 - 29 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitime İşyurtları Ürün ve El Sanatları fuarlarında görev alacak 300 personel katıldı.

25 Aralık 2017 Pazartesi günü yapılan açılış programına Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ramazan SOLMAZ, İşyurtları Kurumu Tetkik Hakimi Sayın Mehmet DOĞAN, öğretim görevlileri ve personel katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programında konuşma yapan Sayın Ramazan SOLMAZ “1997 yılında kurulan İşyurtları Kurumunun bugün çok önemli bir noktaya geldiğini görüyoruz. Her yıl düzenlenen fuarlar gelinen noktanın en iyi göstergesidir. Bugün karşımızda her şeyiyle profesyonel bir İşyurtları Kurumu görüyoruz” şeklinde konuştu.

Tetkik Hakim Sayın Mehmet DOĞAN da yaptığı konuşmasında İşyurtları Kurumu hakkında sayısal verilere değinerek personelin özverili çalışmalarından, kurumun hedeflerinden ve iş yurtlarının infaz sürecine etkilerinden söz etti.

Konuşmaların ardından eğitim programının tanıtımı yapıldı. Eğitim programının içeriği İşyurtları Kurumu tanıtımı, stres yönetimi, etkili iletişim, mesleki kimlik, sosyal ve kurumsal davranış kuralları ile satış ve pazarlama teknikleri derslerinden oluşuyor.