İSTANBUL FUARI / 2015

İŞYURTLARI ÜRÜN ve EL SANATLARI FUARI


Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen “Ürün ve El Sanatları Fuarı”nın açılışı 15 Mayıs 2015 tarihinde saat 10'da İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanında yapılmıştır. Fuar 15-21 Mayıs 2015 tarihleri arasında ve saat 10.00'dan 19.00'a kadar ziyaret edilmiştir.

Fuarda 44 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstile, gümüş ürünlerinden hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenmiş ve satışı yapılmıştır. Fuara ayrıca Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı katılmış, bu birimler tarafından ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde yürütülen eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verilerek ayrıca elektronik izleme uygulamaları ile ilgili çalışmalar anlatılmıştır.

Dünyada örneği bulunmayan bu büyüklükteki organizasyonun gerçekleştirilmesindeki temel amaç ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen temel eğitim ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, ayrıca ilgili kurumlarla sürdürülen işbirliğini güçlendirmektir.


İçeriği Paylaş

Konum

Hızlı Menü