İŞYURTLARI KURUMUNDAN AYAŞ AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU İŞYURDU MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET
 1452
Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu Başkanı Murat Atan 07 Ekim 2019 tarihinde Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünü ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundu.

Başkan Murat Atan ile Ar-Ge ve Tanım Pazarlama Şube Müdürü Menderes Çelebi tarafından gerçekleştirilen ziyarette, Kurum işyurdu atölye ve tesisleri gezilerek işyurdu faaliyetleri hakkında bilgi alındı.

Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde ayakkabı, saraciye, mobilya döşeme ve meyve yetiştiriciliği işkollarının yanı sıra satış mağazası, kantin, çay ocağı ve otopark gibi hizmet sektöründe de çalışmalar yürütülmektedir.

Saya kesim, saya dikim, montaj ve paketleme aşamalarının yerine getirildiği ayakkabı atölyesinde halk eğitim merkezince görevlendirilen usta öğreticiler nezaretinde uygulamalı meslek eğitimi ve üretimi yapılmaktadır. Yılda 120000 ayakkabı imal edilebilen atölyede yapılan iş birliği protokolleri uyarınca, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, ASKİ, ATGV ve ceza infaz kurumları personelinin bot ve ayakkabıları üretilmektedir.

İş başı meslek eğitim verilerek meslek sahibi olmaları için faaliyet gösteren bir başka atölye olan mobilya döşeme atölyesinde yaklaşık 40 hükümlü çalışmaktadır. Yıllık 20000 büro tipi koltuk ve sandalye üretim kapasitesine sahip bu atölyede üretilen ürünler ise Adliyeler, Bölge İdare Mahkemeleri, Tapu ve Kadastro Müdürlükleri ve ceza infaz kurumları başta olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluşunun ihtiyacını karşılamaktadır.

Bunların dışında Kurum İşyurtları Kurumu adına Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Çankaya Köşkünde, Danıştay Başkanlığında, Ankara Batı Adliye Sarayında, Ankara İcra Mahkeme binasında, Ayaş’ta ve Sıhhiye’de bulunan satış mağazalarını işletmektedir.


 

Fotoğraf Galerisi

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı | 2018